1. #ladas vzkazuje:
     
    jura : kde jsi slyšel o podiu ve prostřed jako při suma sumárum?tato informace mi nějak utekla...
  2. #Andy vzkazuje:
     
    Na desku se sakra tesim. a pevne verim, ze vsechny ty ne uplne ok veci prebije. Jinak co se tyce poctu songu: s tema 12ti vecma si myslim, ze je to tak trochu vyhovorka :-) Deska klidne tech 16 kousku mit muze. A kabati by jich 16 dobrejch dokazali na 100 pro.
  3. #Jura vzkazuje:
     
    Tak na novou desku se asi jako kazdy tesim, turne to je samozrejme, uz jen to ze by melo byt podium uprostred, jako na Suma Sumarum me laka, jen bych chtel aby tam zahrali vice veci ktere se nikdy nebo malo meli sanci dostat na koncert. Ale jak rikaji kluci, lide starsi songy bud neznaji nebo je tolik neberou coz je skoda. No a urcite by nebylo na skodu rict jak to bude s kapacitou v mensich mestech, na to asi mysli vice lidi, jestli trebas udelaji 2 koncerty v jednom meste apod. . A deska, tak urcite by mohla byt delsi nez 13 songu. Pepa jednou rikal ze poslouchat desku s 16 songy je nudne, ja myslim ze kdyz je dobre udelana, snesu jich i vic :-))) Sice to vypada jak kritika, ale je to jen nazor co se mi libi :-) Vzdy jsem byl spokojen s tim, co od nich vzeslo a jak to provedli.
  4. #Kamil vzkazuje:
     
    Kabátníci: Tak jak jste nažhaveni na nové album? Myslím, že bude zapomenuto na všechny "čekací doby" a rozjedem to tour na jaro na plný kule, co vy na to? !!!
  5. #ondra vzkazuje:
     
    skoda ze tahle pisnicka vubwec nevysla nevim jestli je jejich ale neni zas tak spatna http://www.youtube.com/watch?v=ghxjXM7FHE4
  6. #ondra vzkazuje:
     
    takhle to kabati rozpalovali pred xx lety http://www.youtube.com/watch?v=axI0jUNOS9M
  7. #yvan vzkazuje:
     
    Duri SK: Přesně tak :-) Dřív se mi vinyly jenom líbily, protože když se o ně člověk stará, jsou v podstatě nesmrtelné a hlavně obal vypadá na té ploše většinou úžasněj než CD booklet. Ale s nástupem toho drastického masteringu to ve mě začíná hlodat ve prospěch LP :-) Zpětný převod na analog je bez debaty špatný postup. Zajímalo by mě, jak bylo dělané 2LP z Vypichu.

    Nevýhoda analogu je zas náročnost na přehrávací sestavu. Ale tak třeba jednou... :-)

    Myslim že obě technologie docela dobře spojil LD, ale pochybuju, že na tom ještě někdo někdy něco vydá. Ale chtěl bych aspoň jeden LD nějaké oblíbené kapely :'-( Jenom pro ten pocit mít to v ruce :-)
  8. #Duri SR vzkazuje:
     
    yvan: pekne si to popisal, ja sa o toto tiez trosku zaujimam.mam rad kvalitne nahravky lenze ako hovoris analog sa vacsinou nahradza digitalom a na vysledku to je citit.a co je skoda, ze niektore kapely robia LP po novom-nahravka je digital a potom sa konvertuje na analog a to je podla mna obrovska skoda.

    dnes rano som si pustil LP Iron Maiden Killers z roku 1981-tak to je nieco genialne, ked to pocuvam z pc nieje to ono, ale ked si pustim platnu mam pocit ako by som bol v studiu ked to nahravali :) hned potom nasledoval pre zmenu ich najnovsi album-2 LP verzia je to parada!!!
    keby tak aj Kabat vydal novy album aspon v limitovanej edicii na LP...to by bolo radosti :D
  9. #Jura vzkazuje:
     
    yvan: diky, neco z toho jsem pochopil . Je fakt ze u nekterych kapel nejdou nektere nastroje ani slyset. u Kabatu si myslim je to zatim vsechno v pohode...
  10. #yvan vzkazuje:
     
    Jura: Jako laicky to chceš? :-) Je to hodně pocitová záležitost, takže bez technických podkladů se to bude blbě vysvětlovat, ale tak třeba se podaří.

    Jde o to, že když se nahrává záznam bez úprav, tak se nahraje přesně tak, jak je slyšet, tzn. má přirozenou dynamiku (jakože neni všechno stejně nahlas, záznam je celkově tišší než pak na CD, ale hlavně jsou tam znatelné rozdíly mezi jednotlivými nástroji, zpěvem na různých místech atd.). Pro ucho posluchače (který si to chce vychutnat a nepouští to jenom jedním tam a druhým ven) je v nahrávce důležitý rozdíl mezi špičkama a propadama nahrávky a průměrnou hlasitostí. Hlasitost se prostě musí měnit a být různá. Nemůže třeba baskytara zaniknout mezi bicíma, nebo být zpěv všude stejný, neustálé prolínání kytar apod.

    Při masteringu se pak všechno zesílí (jednoduše co neni slyšet, o tom se lidi nedozví, viz tv reklamy víc nahlas než filmy) a to, co je nad rámec zesílení (ty špičky záznamu, graficky vzato), to se uřízne a zahodí. Když se to udělá citlivě a rozumně, tak ucho nic nepozná. Ale poslední dobou se všechno zesiluje tak moc, že se toho zahodí moc a ze záznamu se ztratí dynamika. Potom vzniká takový ten dojem, že si pustím album a je to divné. Jednotlivé songy nejsou špatné, ale pocitově ti to tam nesedí, všechno je stejné, občas jakoby furt dokola, bez něčeho výraznějšího kolem, prostě tě to nechytí, přepnout skladbu nepomůže a po půlce alba si uvědomíš, že to vůbec nevnímáš a nevíš třeba ani o čem ten song je.

    To je např. nejspíš ten důvod, proč je z alba Rosenrot (Rammstein) neznámější Benzin (když pominu, že vyšel singl). Jednotlivé songy nejsou špatné, ale jak si to pustíš celé, tak Spring už třeba nevnímáš, protože to album je hodně ořezané a Benzin si pamatuješ nejvíc, protože je to zapamatovatelné a je na albu první. Liebe ist für Alle Da je prý jako album v tomto ještě horší, ale to sem celé snad ještě neslyšel.

    No a nic z toho se u analogu stát nemůže (ořezávání a úpravy se dělají softwarově), takže proto se u fajnšmekrů vrací do obliby vinyly, respektive nebyly nahrazeny digitálem.
  11. #Jura vzkazuje:
     
    Yvan: jak presne to myslis? Ja si myslim ze to chapu, ale asik ne :-D Jakoze vysvetli mi nejak o co jde, pac v tomhle jsem absolutne mimo. diky :-)))
  12. #yvan vzkazuje:
     
    K tématu už jenom tolik.

    Doufám, že nová deska nepůjde masteringem ve stopách současného trendu zvyšování hlasitosti na úkor dynamiky. U Corridy to nebylo ještě tak hrozné (i tak sem málokdy poslouchal od začátku do konce), ale jinde ve světě je to poslední dobou čím dál horší.
  13. #evita vzkazuje:
     
    Ahoj všem, omlouvám se, ale nemám čas něco tvořit, tak jen telegrafický vzkaz od Milana: je natočeno pět pecek, po včerejším návratu ze studia ho čeká ještě dokončit devět věcí(má na to asi čtrnáct dnů) a pak to všechno v průběhu listopadu dotočit. Snad se jim to povede všechno podle plánu, je to docela masakr.

    "Až přijedu, někam zalezu a budu dál makat. A když to dodělám, tak to vyjde, ale ne 6.prosince.Takovej datum nikdo nikomu v Bontonlandu nedal! A když to nedodělám...?" tady se Milan významně se odmlčel "hlavně nic neslibuj, prosím tě!"
    Takže docela tuhej stres...ale na druhou stranu dodává: "Druhej den slavíme, že se to rozjelo a máme z toho fakt všichni radost. Dělali jsme a fakt se nám to všem líbilo. A byla sranda. Dokonce tak, že Tomáš při jednom takovým textu padal ze židle, taková sranda to byla.Fakt, uvidíš. Jsem zvědavej, co na to lidi!"
    Trochu mě to udivilo a zapochybovala jsem, zda Milanem avizovaná tvrdší muzika jde dohromady až s takovou prčou, ale ujistil mě, že to jde a že si všichni z kapely myslí, že to tentokrát tvrdší je.
    Pak se ale opravil: "No fakt je, že už trochu senilníme a že se nám to všem třeba jen zdá! Že tvrdnem a zatím měknem! Ale ne! Tam, kde máme bejt tvrdý, tam furt ještě jsme!"
    Takže to mě tedy uklidnilo a jinak nezbývá než držet palce, ať to vyjde všechno, jak má. I kdyby to bylo třeba...v únoru :-X
  14. #evita vzkazuje:
     
    yvan: ahoj, píšeš mi z duše :-B

    Dnešní zpráva z kuloárů(už studiových):jestli se něco rozpadá, můžou to být maximálně jaterní buňky Milana Špalka a možná i některých dalších členů Kabátu. Protože musely zpracovat několik oslavných kalíšků na počest prvních natočených pecek nové desky!Ale víc už vám neprozradím, jen to, že datum v Bontonlandu je nejspíš reklamní fáma. Nikdo jim tohle datum nedal, čili nic. Další info bude v kraťoučkém povídání na kabati.cz. Tak zatím čuuuzzzzz

    *LOVE*
  15. #yvan vzkazuje:
     
    A sakra, chvilku sem nechodím a už se zase kdosi rozpadá *SAD* To mi vždycky připomene...

    Paparazzi kradnú tváre, predávajú za doláre, ulovené ľudské duše natvrdo a bez retuše. Na titulke bude star, nový hollywoodsky pár, ľahko rozoznáte tvár, k tomu pikantností pár. Prst na spúšti všetky zmrazí, veľa ľudom život skazí, strihnu všade na známu tvár, večne bude živý bulvár ... (Horkýže slíže, Mariova pieseň)

    Pokoj a novou desku všem lidem dobrých úmyslů beer
  16. #ondra vzkazuje:
     
    Andy-ber to s humorem
  17. #Andy vzkazuje:
     
    Ondro ty jsi taky kousek hele :-B
  18. #ondra vzkazuje:
     
    Pavel-hej chlape to zni slibne jesti tofakt vyjde toho 6.12 ale pokud uz je to dane tak asi jo jete zalezi jestli je to pravda,ty kravo ja uz se taaak tesim jeden borctu psal ze ta hudbba nema chibu ze si mame poridit polstare pod zadek a projistotu i penu a kdyz jsme se ho ptal za jakym ucelem atk pej se z toho poserem v tom dobrem slova smyslu

    :-B
  19. #Pavel vzkazuje:
     
    v bontonlandu se už dá objednat nové cd, které má být dostupné 6.12. cena 313Kč Název alba ale chybí :-B
  20. #nobody vzkazuje:
     
    evita: v pohodě, jenom mě vytáčej tyhle bulvární kecy jako rozpad a tak, asi jsem to vyjádřil trochu nejasně:)

    ...z nový muziky jsem fakt vodvařenej, těšim se jak to bude vypadat se zpěvem.
  21. #Malá dáma(Evča) vzkazuje:
     
    nobody : *THUMBS UP*

    Jinak si myslím, že návrat ke kořenům by byl fajn ;-)
  22. #evita vzkazuje:
     
    nobody:omlouvám se, nejdřív jsem myslela, že to myslíš vážně, ale teď teprve vidím smajlíky...
  23. #nobody vzkazuje:
     
    evita: jak to myslíš?
  24. #evita vzkazuje:
     
    nobody: a co děláš ty a jak jsi se sebou spokojenej? :-B :-B :-B
  25. #_*.. vzkazuje:
     
    http://www.super.cz/clanek/42441-lidr-kabatu-pepa-vojtek-honicka-po-magistrale-a-rvacka-u-pumpy.html