Kabát nazval album Corrida a chystá turné

  • Zdeněk
  • Ostatní články
  • 2 217x

Očekávané album kapely Kabát se bude jmenovat Corrida. Od názvu se bude odvíjet také podoba plánovaného podzimního turné. Podle kytaristy Milana Špalka se album jmenuje Corrida, protože Kabát má vřelý vztah ke Španělsku.

Očekávané album kapely Kabát se bude jmenovat Corrida. Od názvu se bude odvíjet také podoba plánovaného podzimního turné. Podle kytaristy Milana Špalka se album jmenuje Corrida, protože Kabát má vřelý vztah ke Španělsku. Kapele se líbí tamní "maňana styl" - odpočinková siesta od jedné hodiny odpolední až do páté.

"To bysme chtěli prosadit i tady. Přes den by se prostě nemělo pracovat, vlastně ani v noci," říká Špalek. "Další důvod, proč jsme zvolili tenhle titul je to, že si na pódiu občas taky připadáme jako v corridě." Právě pódium vyvedené ve stylu krocení býků bude jedním z trumfů nadcházejího podzimního turné, na kterém chce skupina fanouškům předvést nové skladby v živém provedení.

Kdy se ale fanoušci dočkají jak turné, tak nového alba je zatím ve hvězdách. "Zatím to vypadá na konec září," řekla iDNES.cz Marcela Kočandrlová z EMI Music. Corrida měla podle původních plánů vyjít 1. září, ale nyní je jasné, že tento termín kapela nestihne. "Firma si představuje, že to vyjde přesně podle termínu, jenomže tomu nejde poručit," říká Milan Špalek.

Předchozí album Dole v dole, které se na trhu objevilo před třemi lety, patřilo s 85 tisíci prodanými kopiemi k nejžádanějším titulům v Česku a pomohlo skupině k získání cen Anděl a Český slavík.

Zdroj: MF Dnes; 23.8.2006