Pepe se učí od Víznera a Blažka

  • Zdeněk
  • Ostatní články
  • 2 160x

Zpěvák Josef Vojtek se po roce a půl vrátil do hlavní role v Landově muzikálu Krysař. Obnovené představení v divadle Kalich spolu s kolegy řádně oslavil. Přesto už byl ráno na obhlídce vhodného pozemku pro dům, který si chce s partnerkou Sabinou Laurinovou postavit někde za Prahou. "Samozřejmě jsem zase nic nenašel. Naštěstí na domek nespěcháme, je to spíš hudba budoucnosti."

Nervozita z premiéry se prý dostavila, strach ze zapomenutí textu nikoli. Paměť má podle svých slov skvělou. "Pamatuju si hodně. Když už text do toho svého harddisku dostanu, je tam navěky. Ale než ho tam nasoukám, tak mi to dá pořádně zabrat," přiznává. "Novinkou" v představení jsou představitelky Agnes Linda Finková a Lucie Šoralová. Premiéru si Vojtek odbyl s Finkovou, kterou si nemohl vynachválit. "Na rozdíl od jiných muzikálových herců, kteří jen zpívají, Lída i hraje. Hodně lidí totiž zapomíná, že muzikál není koncert, ale divadlo spojené s hudbou," říká. Sám se nechává po herecké stránce inspirovat především herci z Divadla ABC, kde hraje i jeho životní partnerka.

"Strašně rád se dívám na živé divadlo, protože tam se tyhle zkušenosti projevují nejvíc. V ABC jsem díky Sábě skoro doma. Od takových herců, jako jsou Olda Vízner nebo Filip Blažek, se člověk naučí daleko víc, než kdyby šest let studoval herectví. Proto taky tak rád koukám na filmy. Pouštím si ten samý třeba pětkrát dokola, abych si vychutnal herecký koncert určité osobnosti," říká Vojtek.

Zdroj - MF Dnes; 22.10.2004