Kabát: Corrida - recenze alba Corrida (muzikus.cz)

  • Zdeněk
  • Recenze
  • 5 426x

Pravděpodobnost toho, že by Kabát jakýmkoliv svým novým albem kohokoliv šokoval naprostým novátorstvím, je zhruba stejně pravděpodobná, jako že Eva a Vašek někdy natočí drum'n'bassové CD. Ani o jedno z toho by stejně asi nikdo nestál - což ale neznamená, že Kabát nemůže natočit dobré album.

Pravděpodobnost toho, že by Kabát jakýmkoliv svým novým albem kohokoliv šokoval naprostým novátorstvím, je zhruba stejně pravděpodobná, jako že Eva a Vašek někdy natočí drum'n'bassové CD. Ani o jedno z toho by stejně asi nikdo nestál - což ale neznamená, že Kabát nemůže natočit dobré album. A Corrida je rozhodně nahrávka, za kterou se tepličtí v žádném případě nemusejí stydět.

Posun "plnou parou vzad" k říznému, plnokrevně rockovému projevu jim rozhodně prospěl. Stejně jako omezení obvyklých - ne vždy s úspěchem dopadajících - výletů zcela mimo bigbítovou oblast: obě zde přítomné legrácky, Joy a hlavně countryrock'n'rollový dixieland Raci v práci (s.r.o.), lze brát jako příjemný doplněk alba, jež celkově jako vždy osciluje mezi a) písněmi zcela nevážnými, b) písněmi sice srandovními, leč ukrývajícími hlubší myšlenkový podtext, a c) písněmi, které rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Především znamenitá posmutnělá skladba Kdoví jestli dokazuje, že textující basista Milan Špalek občas dokáže citlivě nakousnout i různá bolavá společenská témata a že podobně laděný Šaman ze skoro deset let starého alba MegaHu nebyl jen ojedinělý výkřik do tmy.

Zlatý hřeb: Kdoví jestli
Zní to jako: Kabát stále ještě neztrácející dech

Body: **** 4 ze 7
(hodnocení muzikus.cz)

Autor: Petr Korál, www.muzikus.cz; 5.1.2007